Badanie

Inicjatywa Badawcza NOU jest grupą pracowników naukowych, doktorantów i studentów z różnych instytucji (naukowcy afiliowani m. in. w: IS UW, ISNS UW, SNS PAN). Od czerwca 2011 roku zespół spotyka się regularnie, projektując badanie szkolnictwa wyższego w Polsce i systematycznie wcielając ten projekt w życie.

Inicjatywa Badawcza wyłoniła się z szerszego ruchu, Nowe Otwarcie Uniwersytetu (NOU), który powstał wiosną 2011 roku w odpowiedzi na reformę nauki i szkolnictwa wyższego wprowadzaną przez MNiSW.

Celem badania jest zdobycie wiedzy na temat sytuacji społeczno-ekonomicznej środowiska akademickiego w Polsce. Badanie ma charakter eksploracyjny i jakościowy. Respondentów, wśród których znajdą się pracownicy naukowi, doktoranci i studenci, zapytamy m. in. o instytucjonalne ułatwienia i przeszkody w realizowaniu zadań naukowych i dydaktycznych, motywacje do podjęcia lub kontynuowania pracy naukowej, bodźce skłaniające do jej porzucenia, aspiracje i plany zawodowe, przebieg kariery naukowej, łączenie nauki z pracą zarobkową i z życiem rodzinnym, organizację czasu i finansów, wsparcie ze strony kolegów-naukowców. Ważne były również pytania o bezpośrednie skutki i dalsze konsekwencje wprowadzonej niedawno reformy nauki i szkolnictwa wyższego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s